Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zdarzenia związane z mukowiscydozą, czyli co, gdzie i kiedy

TEMAT: Warsztaty psychologiczne

Warsztaty psychologiczne 3 lata 4 miesiąc temu #9

 • admin
 • admin Avatar
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 11
 • Oklaski: 0
3.10.2015 (sobota) organizowane są warsztaty psychologiczne dla rodziców i opiekunów (dzieci chorych na mukowiscydozę). Warsztaty organizowane są w Rzeszowie, przy ulicy Lwowskiej w szpitalu klinicznym auli nr 0.13
na poziomie (-1). Spotkanie będzie trwało od 10:00 do 14:00.

Temat spotkania:

-wspieram swoje dziecko w rozwoju
-skarby we mnie i w moim dziecku, czy potrafię je odrywać

Prowadzą:
pani Alicja Halejcio - psychotetapeuta
pani Joanna Starzecka - psychoterapeuta

Mapa dojazdu, Kliknij aby powiększyć


Plan spotkania:
10:00 Powitanie i rozpoczęcie spotkania.
10:15 do 10:45 Wykład.
10:45 do 11:45 Warsztaty.
11:45 do 12:15 Przerwa.
12:15 do 13:45 Warsztaty.
Zakończenie.

Po spotkaniu odbędą się konsultacje z psychoterapeutami. Następnie omówiony zostanie termin i temat następnego spotkania.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 4 miesiąc temu przez admin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów. Musisz się zalogować.

Warsztaty psychologiczne 3 lata 3 miesiąc temu #10

 • admin
 • admin Avatar
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 11
 • Oklaski: 0
3 października 2015 roku w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie odbyły się warsztaty dla rodziców dzieci chorych na mukowiscydozę z Podkarpacia.
Warsztaty prowadziły Panie mgr Joanna Starzecka – psychoterapeuta i mgr Alicja Halejcio pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jarosławiu. Główne zagadnienie, którym zajęliśmy się to:

„Wspieram moje dziecko w rozwoju. Skarby we mnie i w moim dziecku – czy potrafię je odkryć?”.
W ramach tego zagadnienia rozwijaliśmy treści: pozytywna samoocena, zaufanie do siebie i innych, zdolność do poczucia wdzięczności, umiejętność określenia i mówienia o swoich potrzebach, obawach, radościach i smutkach, jakie stosujemy mechanizmy radzenia sobie ze stresem, frustracją oraz określenie sposobów obniżających napięcie, niepokój i odreagowania stresu.
Rodzice we współpracy z wykładowcami określali jak przebiega ich życie małżeńskie, rodzinne i zawodowe gdy borykają się w swoich rodzinach z nieuleczalną chorobą – mukowiscydozą.
Jakich dokonują wyborów jak stawiają sobie i swoim bliskim a przede wszystkim chorym dzieciom wymagania. Jak ich wspierają i pomagają w codziennym życiu w codziennym leczeniu i rehabilitacji.
Jednym z celów spotkania jaki chcieliśmy osiągnąć było integracja tworzącej się grupy wsparcia – wymiana doświadczeń, popularyzacja wiedzy na temat mukowiscydozy w środowisku szkolnym i lokalnym. Odbył się krótki wykład na temat
„Poszerzenie wiedzy o etapach rozwojowych człowieka, rozumienie zachowań w aspekcie procesów rozwojowych”.
Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, przyświecała nam myśl – razem można więcej. W trakcie spotkania był czas na kawę, herbatę i ciastka a co najważniejsze na rozmowę. Osoby biorące udział w szkoleniu otrzymały upominki z PTWM u w Rabce Zdroju.

Uważam, że takie warsztaty są wspaniałą formą rozwijającą dobrą więź oraz współpracę z innymi rodzicami. Podczas nich można utrwalić swoją dotychczasową wiedzę jak również odkryć wiele nowości. Najważniejsze jednak jest to, że każdy z nas może podzielić się swoimi problemami,
smutkami i radościami.

Z poważaniem Justyna Niemczyk mama Wiktorii
Ostatnio zmieniany: 3 lata 3 miesiąc temu przez admin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów. Musisz się zalogować.
Zasilane przez Forum Kunena